Kantor internetowy

Kantor internetowy umożliwia wymianę pieniędzy online. To rozwiązanie jest nie tylko tanie, ale również szybkie i bezpieczne. Kiedy warto skorzystać z kantora internetowego oraz co tak naprawdę trzeba wiedzieć na temat działania tego typu kantorów. Jakie są korzyści korzystania z usług kantorów online? 

W Polsce z kantorów internetowych korzystają już tysiące użytkowników, nie tylko firmy, ale również klienci indywidualni. Największe kantory internetowe są wstanie obsługiwać transakcję, których całkowitą dzienną wartość można liczyć jest w dziesiątkach milionów złotych.

Jak działa kantor internetowy? Przede wszystkim najpierw potencjalny klient musi zarejestrować się w jego serwisie na stronie WWW. Później należy podać swoje dane oraz numery kont bankowych, przynajmniej dwóch: złotówkowego i walutowego. To właśnie z nich będą pochodziły lub na nie trafiały pieniądze, które zostaną sprzedane bądź kupione

Rejestracja odbywa się oczywiście na szyfrowanej stronie, podobnie jak później składanie zlecenia zakupu albo sprzedaży danej waluty. Proces bardzo przypomina korzystanie z bankowości online.

Po dokonaniu rejestracji na stronie internetowej kantoru internetowego można już dokonać pierwszej transakcji. Osoba, która przykładowo jest zainteresowana nabyciem euro musi podać jaką kwotę europejskiej waluty zamierza kupić, następnie kantor wyświetla odpowiedni kurs w danym momencie, po jakim można dokonać zakupu, a także podaje kwotę, jaką trzeba zapłacić.

Złotówki należy przelać na podany rachunek, przeważnie operacja trwa kilka chwil, gdyż internetowe kantory mają rachunki w popularnych bankach. Kiedy pieniądze trafią już na rachunek kantoru, trzeba zatwierdzić ostatecznie transakcję po kursie, który się zmienia i który można zaakceptować w dowolnej chwili. Kantor internetowy w następnym kroku odsyła zakupione euro na walutowy rachunek firmy – taki przelew do popularnego banku jest oczywiście bezpłatny i zwykle trwa maksymalnie do kilku godzin.

Cała wymiana walut odbywa się w formie przelewów bankowych, bezgotówkowo. Kantory internetowe są branża, która pod żadnym pozorem nie może sobie pozwolić na utratę zaufania klienta. Właśnie z tego powodu firmy wdrażają mnóstwo zabezpieczeń, zwłaszcza takich, które nie są wymagane prawem, a umożliwiają ich klientom spać spokojnie. Warto jednak pamiętać, że są to tylko i wyłącznie firmy. Klienci, a nawet firmy nie mogą na sto procent powiedzieć, że kantory internetowe są w pełni bezpieczne, tak samo nie powinno się bezgranicznie ufać innym instytucjom finansowym, np. bankom czy nawet rządom.